KOGAMER.NET

OFFİCİAL AÇILIŞA
SERVER ONLİNE

DC SORUNU İÇİN ÇÖZÜM

KOGAMER

Administrator
Yönetici
#1
Dc probleminizin internet sağlayıcısı - altyapı veya modem kaynaklı olmadığından emin olunuz.İnternet altyapısından kaynaklanmadığını teyit ettikten sonra aşağıdaki adımları izleyiniz.

Dc olmanızın öncelikli sebebi windows defender ve güvenlik duvarınızın, varsa antivirüs programlarınızın açık olmasından kaynaklanmaktadır.

Windows Defenderı Kapatmak

Bilgisayarınızdaki arama çubuğuna defender yazıp defender ayarlarının bulunduğu bölüme geliniz.Virüs ve tehdit koruma ayarlarını ( windows 10'da gerçek zamanlı koruma) kapatınız.
Windows defender bilgisayara reset atılması veya windowsun gönderdiği bildirime tıklamanız durumunda tekrar aktif olur ve oyuna girebilmeniz için tekrar kapatmanız gerekebilir. Bu yüzden tamamen kapatmanızı öneririz. Windows defender tamamen kapatmak için aşağıdaki linke tıklayıp anlatımı takip ediniz.

Windows Defender kapatma resimli anlatım için Buraya tıklayınız

Güvenlik Duvarı Kapatma

Güvenlik duvarı ile windows defender tamamen farklı güvenlik programlarıdır. Yukarıdaki adımı tamamladıktan sonra güvenlik duvarını da kapatmanız gerekir. Windows arama çubuğuna güvenlik duvarı yazarak ayarlar kısmından güvenlik duvarını kapalı konuma getiriniz.

Antivirüsleri Devre Dışı Bırakma

Bilgisayarınızda yukarıdaki programlar haricinde başka bir antivirüs yüklü ise onu da devredışı bırakın veya KnightOnLine.exe dosyasını antivirüs programınızda güvenli dosya olarak işaretleyin.

Oyun dosyalarındaki değişim DC olmanıza sebep olabilir. Bilinçli ya da bilinçsiz olarak oyun dosyalarında değişim yapmış olabilirsiniz, bu durumda CLİENTİ TAMAMEN KALDIRIP YENİDEN KURUNUZ. Rar dosyanız güncel versiyon ise tekrar indirmenize gerek yoktur.

Eski client / yama patch / başka sunucu dosyalarıyla ip değişerek oyuna girmeye çalışmanız durumunda DC olursunuz. Websitemizden full clienti güncel haliyle indirip oyunu tekrar kurunuz.

Bilgisayarınızda virüs / koxp / illegal program olması durumunda dc olabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki koxpları - virüsleri temizleyip, bilgisayarınızı antivirüs programlarıyla taradıktan sonra clienti tekrar kurup oyuna giriş yapınız.

Pc ban yemeniz durumunda oyuna girişte DC olursunuz. İllegal program kullanımı - oyun kurallarını ihlal etme durumlarında oyun yöneticileri Bilgisayarınızın oyuna erişimini engelleyebilir. Bu gibi durumlarda Facebook ve discord'dan oyun yönetimiyle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Üst